Cheryl Alberts Irwin Project Coordinator - Pesticide Safety Education
Alberts Irwin Cheryl
Fran Benne Design and Communications Specialist
Fran Benne
Cheryl Bogenrief Accounting Associate
Cheryl Bogenrief
Stephanie Bonnema Personnel Generalist
Stephanie Bonnema
Franklin Bright Extension Assistant - Pesticide Safety Education
Franklin Bright
Carol Caha Research Technologist II
Carol Caha
Michael Carlson Research Technologist I
Michael Carlson
Eric Chestnut Research Technologist II
Eric Chestnut
Svetlana Chistopolskaya Personnel Generalist
Svetlana Chistopolskaya
Liz Conley Research Technologist I
Liz Conley
Brian Cooper Ag Rsch Technician II
Brian Cooper
John Dillingham Assistant Business Manager
John Dillingham
Greg Dorn Research Technologist II
Greg Dorn
Cheryl Dunn Research Manager Herbarium Curator
Cheryl Dunn
Craig Ferguson Ag Rsch Technician III
photo standin
Tyler Frederick Research Technologist II
Tyler Frederick
Judy Fredrick OFFICE Associate
Judy Fredrick
Tomie Galusha Research Technologist I
Tomie Galusha
Stephen Gamet Research Technologist I
Stephen Gamet
Tatyana Gulchuk Office Associate
Tatyana Gulchuk
Connie Hansen Events Associate
Connie Hansen
Robert Harrison Web App Programmer
Robert Harrison
Heidi Hillhouse Research Technologist II
Heidi Hillhouse
Aaron Hoagland Research Technologist II
Aaron Hoagland
Samantha Isaacson Research Technologist II
Samantha Isaacson
Jan Hygnstrom Project Manager - Pesticide Safety Education
Jan Hygnstrom
Julie Jacobs Office Assistant
Julie Jacobs
Ronnie Janssen Ag Research Technician III
Ronnie Janssen
Shawn Jenkins Research Technologist II
Shawn Jenkins
Elizabeth Jeske Research Technologist I & Lecturer
Elizabeth Jeske
Lana Johnson Design and Communications Specialist
Lana Johnson
Sarah Johnson Financial Associate
Sarah Johnson
Dean Krull Research Technologist I
Dean Krull
Todd Kudlacek Ag Research Technician II
Todd Kudlacek
Michael Livingston Laboratory Operations Manager
Michael Livingston
Danielle Lopez Graduate Program Coordinator
Danielle Lopez
Ben Loseke Research Technologist II
Ben Loseke
Casey Lundberg Office Supervisor
Casey Lundberg
T. J. McAndrew Research Facility Coordinator
T. J. McAndrew
Kay McClure-Kelly Administrative Associate
Kay McClure-Kelly
Maribeth Milner GIS Specialist
Maribeth Milner
Mitch Montgomery Research Technologist I
Mitch Montgomery
Wendy Morrissey Events Coordinator
Natalya Nersesian Research Technologist I
Natalya Nersesian
Diane Nolan Information Technology Associate
Diane Nolan
Tai Pleasant Undergraduate Recruiter
Tai Pleasant
Ann Powers Research Technician III
Ann Powers
Gregory Puckett Extension Assistant - Pesticide Safety Education
Gregory Puckett
John Rajewski Research Technologist II
John Rajewski
Joshua Reznicek Research Technician I
Joshua Reznicek
Katelyn Rife Personnel Generalist
Katelyn Rife
Steven Rodriguez IANR Finance & Personnel Operations Manager
photo standin
Martha Rowe Research Technologist I
Martha Rowe
Vicki Schroeder Office Associate
Vicki Schroeder
Jon Scott Research Technologist III
Jon Scott
Daniel Simon Ag Research Technician II
Daniel Simon
Matthew Sousek Research Manager - Plant Science
Matthew Sousek
Carol Speth Educational Assessment Specialist
Carol Speth
Jenny Stebbing Research Manager
Jenny Stebbing
Heather Steffens Financial Specialist and Lead Grant Specialist
Heather Steffens
McKinzie Sutter Distance Education Specialist
McKinzie Sutter
Pam Sutton Research Technologist I
Blank Photo
Greg Teichmeier Research Manager II - Plant Science
Greg Teichmeier
Prasanna Ayyaru Thevar Research Technologist I
photo standin
Susan Thomas Accounting Associate
Susan Thomas
Bolor Urjinee Financial Specialist I
Bolor Urjinee
Haichuan (John) Wang Research Technologist II
Haichuan (John) Wang
Marc Walter Research Technician I
Marc Walter
Christine Weitzel Office Assistant
Christine Weitzel
Kaye Wolfe Digital Support Associate
Kaye Wolfe
Lan Xu Research Manager Lab I
Lan Xu